You Are Here: Home » Pre mamičky » Spravný výber detského kočíka

Spravný výber detského kočíka

Výber detského kočíka a autosedačky

Bezpečnosť  pri výbere kočíka kladieme na poprednú priečku. Práve preto vyberajte kočík, ktorý bol podrobený kontrole bezpečnosti. Rovnako sa musíte uistiť, že kolesá sú uchopené v dostatočne pevnej konštrukcii. Okrem toho je dôležitý aj skladací zámok. Predídete tak nežiaducemu zloženiu kočíka. Ďalším faktorom je aj parkovacia brzda. Uistite sa, že brzdy môžu byť namontované na dvoch kolesách. To umožňuje pevný postoj kočíka a zabránite tak nárazovému valcovaniu.

Kočiky buggies

Kočiky buggies

Pohodlie pre mamičku a dieťa

Kočík musí byť bezpečný, pohodlný a samozrejme aj komfortný a to nie len pre vaše dieťa, ale aj pre vás. Jedným z týchto faktorov ako znásobiť pohodlie kočíka je aj výškovo nastaviteľná rukoväť. Takto si môžete upraviť výšku a dokole si tak kočík prispôsobiť svojim potrebám. Vaše dieťa rovnako potrebuje pohodlie. Preto kočík s integrovaným nastavením je výborný spôsob ako uchrániť chrbát vášho dieťatka, rovnako je vhodné aj mäkké polstrovanie, ktoré zaisťuje príjemný pocit pri sedení. Musíte brať na vedomie aj fakt, že kočík budete musieť nosiť hore dole po schodoch, či dokonca uložiť v menšom byte alebo bez problémov vložiť do vášho auta. Z toho dôvodu je potrebné vyberať kočík, ktorý je svojou konštrukciou ľahší a ľahko skladateľný.

Konštrukcia kočíka

Existujú rôzne konštrukcie kočíkov. V prvom rade je rozdiel v pneumatikách. Ak ste športová matka odporúčame vám kočík s troma kolesami. Pokiaľ však uprednostňujete prechádzky mestom v tom prípade odporúčame štyri kolesá. Toto prevedenie kočíka sa odporúča aj pri cestovaní autobusom alebo vlakom. Pri otáčaní sú veľkým pomocníkom pohyblivé predné kolesá. Tie vám do veľkej miery umožnia jednoduché otáčanie a tým aj celkový pohyb. Kočík je v prvých mesiacoch života vášho dieťatka nie len jeho dopravný prostriedok na výletoch, ale aj jeho priestorom pre odpočinok. Práve preto vyberajte kočík, ktorý dokáže ochrániť vaše dieťa pred ostrím slnkom, vetrom ako aj v dažďom či snehom.

Bezpečnosť v aute

Pre bezpečné cestovanie autom je potrebná kvalitná autosedačka. Tú vyberajte primerane veku dieťatka. Tie sú starostlivo odstupňované podľa veku ako aj váhe dieťaťa. Rozdiel je nie len v samotnej konštrukcií, ale predovšetkým v samotnom sklone opieracej časti. Musíme brať na vedomie, že novonarodené dieťa nemôžeme hneď usadiť do sedačky, ktoré je určené pre deti, ktoré už dokážu samostatne sedieť. Rovnako dbajte na to aby vami vybraná sedačka bola schválená bezpečnostnými testami.

Podľa hodnotenia mamičiek  TOP nákup :

  • BUGGIES.SK
  • Conro s.r.o.
  • Hattalova 341/7
  • 029 01 Námestovo

Objednávky, informácie

Telefon: 0948 744 100
Email: info@buggies.sk

Kvalitné kočíky

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok