You Are Here: Home » Interiér » Starostlivosť o koženú sedačku

Starostlivosť o koženú sedačku

Starostlivosť o koženú sedačku

Kožené sedačky si zaslúžia starostlivosť. Vieme, ako na to!

Kožené sedačky sú kusom nábytku, do ktorého investujete nemalé financie a aby sa vám táto investícia do budúcnosti naozaj vyplatila, potrebujú bezchybnú starostlivosť. Tú zvládne každý, len treba vedieť akú.

Kožené sedačky môže zničiť aj umiestnenie

Aby kožené sedačky vydržali krásne čo najdlhšie, je nutné ich vhodne umiestniť. Veľmi dôležité je, aby mali okolo seba dostatok miesta, netlačte ich k stene. Materiál potrebuje dýchať, takže mu doprajte aspoň niekoľko centimetrovú vzdialenosť od steny.

Sálavý zdroj silného tepla im tiež veľmi nepomôže. Sedačku umiestnite od tepelného žiariča čo najďalej, vyhnete sa tak nepekne vyschnutej a popraskanej koži. Určite ju nedávajte priamo pod okno, cez ktoré počas väčšiny dňa prenikajú ostré slnečné lúče. Ak sa inak nedá, aspoň nechávajte zatiahnuté žalúzie či roletu.

Bez impregnácie sa ich životnosť zníži

Pravidelná impregnácia je neoddeliteľnou súčasťou kvalitného a dlhého života kožených sedačiek. Impregnačný prostriedok by však nemal byť hocijaký, ale priamo určený na kožené sedačky. Určite sa vyhnite tomu na obuv či oblečenie.

Ak použijete správny impregnačný prostriedok, nielenže ju ošetríte, ale zabránite prenikaniu škvŕn do poťahu. Tiež z nej potom jednoduchšie odstránite nečistoty. Prostriedok, ktorý ste doposiaľ nepoužívali, radšej vždy vyskúšajte na malom nenápadnom kúsku, môžete tak predísť nevítaným škodám.

Proti fľakom zakročte včas

Ak sa vám na sedačku podarí niečo vyliať či ju akokoľvek zašpiníte, usilujte sa fľaky čo najskôr odstrániť. Pri čistení buďte detailní, no nie príliš drsní. Zabudnite tiež na mydlá a saponáty. Čistá voda na bežné fľaky úplne postačí. Ak viac veríte chemickým čistidlám, na kožené sedačky vezmite naozaj výlučne tie, ktoré sú na to určené. Tiež sedačku môžete raz za rok zveriť do rúk profesionálom, ktorí presne vedia, ako sa o pýchu vašej obývačky postarať.

Foto: Bigstockphoto

 

 

 

 

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok