You Are Here: Home » Stavba » Strecha

Strecha

Strecha

Strechu považujeme za jeden z najdôležitejších prvkov stavby. Nielen, že strecha dotvára estetický dizajn vašej stavbe a okoliu, ale predovšetkým ochraňuje vás a celý váš majetok. S istotou môžeme povedať, že strechy vo všeobecnosti sú najzaťažovanejšou časťou stavby. Práve strechy sú vystavované denno-denne nepriazni počasiu a tak musia odolávať rôznym prudkým lejakom, mrazu, snehu, silnému vetru, ale dokonca nás strechy chránia aj pred ostrým slnkom, či pred veľkými teplotami. Práve z tohto dôvodu v žiadnom prípade nesmiete podceniť výber kvalitnej strechy a venovať jej výberu skutočne maximálnu vážnosť.  Obzvlášť veľký dôraz klaďte na výber kvalitného materiálu, ktorá od samotného základu zaručí pevnosť a dlho trvácnosť vašej strechy. Základom každej strechy je kvalitná strešná konštrukcia a krovy, ktoré môžeme označiť za samotné telo strechy. Strešná konštrukcia a krovy musia byť vyhotovené z prvotriednych materiálov ako je prvotriedne vysušené drevo, či už aj rôzny zliatiny a oceľ. Ďalším veľmi dôležitým prvkom je samotná strešná krytina. Aj vďaka nej je vaša strecha chránená a vďaka, kvalitnej strešnej krytine si dokážete dotvoriť dizajn vašej strechy podľa svojich predstáv. Z veľmi širokej škály strešných krytín si môžete vybrať krytiny, ktoré sú už samy o sebe vode odolné, alebo vode odolnosť získať vďaka vode odolnej fólii, asfaltového pásu a dokonca aj v dnešnej dobe stierkou.

V prvom rade si, ale vy sami musíte vybrať dizajn vašej strechy. Keďže sa hovorí koľko ľudí toľko chutí tak toto platí rovnako aj pre strechy. V dnešnej dobe nenájdete len jeden druh, ale tých druhov je skutočne veľké množstvo, či už sa rozhodnete pre jednoduchú rovnú strechu, alebo mierne šikmú, či dokonca strmú. Fantázii sa medze nekladú, a tak pokojne môžete nájsť aj strechy skutočne rozmanitých tvarov. Či už bude vaša strecha akéhokoľvek tvaru, vždy pamätajte na dokonalé odvodňovanie, pevnosť a kvalitu materiálu. Pamätajte, že mať kvalitnú strechu nad hlavou je nad zlato a to sa obzvlášť potvrdí za nepriaznivého počasia. Preto sa obráťte na skutočných odborníkov, veď kvalitná strecha a často krát na celý život.

Nezabudnite kvalitný krov je – základ , nechajte si ho urobiť  odborníkom . Drevený krov je nosná strešná konštrukcia zväčša malého rozpätia, ktorá sa používa ako nosný prvok pri šikmých strechách a funguje na princípe uzavretých trojuholníkov spevnených vo vrchole .

Ing. Attila Kálazi
Gorkého 36
941 10 Tvrdošovce
okres Nové Zámky
Nitriansky kraj
Gsm: 0918 909 041
E-mail: kalaziattila(a)gmail.com 

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok