You Are Here: Home » Stavba » Svietidlá

Svietidlá

Svietidlá

 

Moderné svietidlá do každej domácnosti.

 Správne osvetlenie interiéru je veľmi dôležité.

Na osvetlenie bytov a domov sa využíva denné svetlo v kombinácií s umelým osvetlením. Umelé osvetlenie sa zabezpečuje rôznymi svietidlami, lampami, lampičkami. Denné svetlo je fajn a je k ľudskému životu potrebné, ale čo večer? Interiér musí byť doplnený aj umelým osvetlením, ktoré je v každom byte a dome veľmi dôležité.

Rozmiestnenie a počet svetiel v izbách?

Rozmiestnenie svetiel je veľmi dôležité. Rovnako aj ich počet. Zvyčajne sa stretávame s tým, že v izbe je jedno závesné svietidlo, zvyčajne v strede miestnosti. Ale pozor, jedno svietidlo nikdy nestačí! Je nutné počet bodov osvetlenia zvýšiť. To samozrejme neznamená, že si máte zavesiť luster do každého rohu miestnosti, to nie. Ale skúste doplniť interiér a stolové lampičky, alebo stojace lampy. Ako svietidlá rozmiestniť? Ak napríklad máte obývačku spojenú s jedálňou, tak jedno svetlo hravo umiestnite nad jedálenský stôl. Nad konferenčný stolík pri pohovke patrí ďalšie svetlo. Ak máte v izbe svoj pracovný kút, tak si na stôl položte stolovú lampu. Ak radi oddychujete v kresle, čítate si v ňom knihy, alebo lúštite krížovky, zaobstarajte si stojacu lampu.

Správne osvetlenie dokáže v interiéroch pekné prvky vyzdvihnúť a tie nevýrazné potlačiť. Vždy je všetko o správnom osvetlení. Základom správneho osvetlenia je samozrejme výber vhodných svietidiel. Ich umiestnenie vychádza z dispozičného riešenia miestnosti.

Okrem klasických lustrov a lámp poznáme dnes už aj bodové svetlá, alebo svetelné pásy. Obľúbenosť rastie aj u lámp rôznych, extravagantných tvarov, klasické lampy sú zatlačované do úzadia. Rovnako aj klasické žiarovky, ktoré majú nízku životnosť. Dnes sa dáva prednosť úsporným žiarovkám, ktoré vydržia dlho, halogénovým žiarovkám, alebo LED svetelným zdrojom.

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok