You Are Here: Home » Interiér » Teplo domova

Teplo domova

Teplo domova

Ako vyčariť teplo domova

Priaznivci minimalizmu a čistých línií si v dnešnej dobe prichádzajú na svoje, najmä čo sa týka zariaďovania interiérov.  Tento štýl interiérového dizajnu je navyše  aj veľmi praktický. Tento štýl má ale aj niekoľko nevýhod. Často pôsobí na ľudí chladne a odmerane a vytvoriť čaro tepla domova je niekedy náročnejšie. Na všetky problémy vždy existuje riešenie a nie je tomu inak ani v tomto prípade. Prinášame vám zopár odporúčaní, ako si domácnosť zútulniť.

Záclony sú základ

Teplo domova sa dá vyčariť viacerými spôsobmi.  V žiadnom priestore by ale nemali chýbať záclony. Často je ponuka sortimentu z tejto oblasti dosť obmedzená a vybrať si záclony, ktoré sa hodia k vášmu životnému štýlu nie je vždy jednoduché.  Zladiť závesy k nábytku, parketám , sedacej súprave a pritom nájsť ten správny rozmer  je niekedy veľmi náročné. Riešením sú v tomto prípade záclony na mieru. Odporúčame navštíviť interiérové štúdio, ktoré sa na to špecializuje.  Skúste pozrieť napríklad stránky www.styldesig.sk, kde sa môžete inšpirovať.

Drevo sa hodí všade

Moderný je nábytok z plastu, kovu a zo skla. Tieto prvky je vhodné doplniť dreveným nábytkom alebo drevenými doplnkami. Drevené obklady interiéru sú čoraz viac moderné. Tatranský profil s vhodnou povrchovou úpravou už dávno nepatrí len do domácností zariadených v rustikálnom štýle. Ak použijete takýto drevený obklad iba na jednu stenu v miestnosti, získate netradičný vzhľad interiéru so silným estetickým zážitkom.

Bytové doplnky

Nesnažte sa premeniť svoj domov na kanceláriu so sterilným vzhľadom. Skovať všetko do skrine  je síce praktické ale vystaviť si predmety, ktoré pre vás niečo znamenajú je určite správnym riešením. Nebojte sa ukázať fotografie alebo suveníry, ktoré pre vás niečo znamenajú.  Potom už len zostáva vyvaliť sa na kreslo alebo ľahnúť si na slniečko pre bazén.  Zariadiť si domácnosť vkusne a esteticky nie je vždy jednoduché, ale nie je to nemožné. Nie sú na to potrebné veľké finančné investície, stačí zopár správnych inšpirácií.

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok