You Are Here: Home » Nábytok » Borovicový nábytok » Vitríny do každej domácnosti

Vitríny do každej domácnosti

Vitríny do každej domácnosti

Vitríny boli, sú aj budú dôležitou súčasťou každej domácnosti. Majú v sebe dostatok úložného priestoru a plnia zároveň funkciu štýlového bytového doplnku.

Vitríny majú obvykle vzhľad šatníkovej skrine a ich úložný priestor je vskutku univerzálny. Tí, ktorým nevyhovujú klasické otvorené knižnice a nechcú vystavovať spisovateľské klenoty prachu, ich radi využívajú ako útulné knižnice. Iným sa zas priestor vitrín osvedčil v jedálni sťaby príborník, či v obývacej miestnosti ako atypický šatník.

Klasické veľké vitríny sa hodia tak do kuchyne, ako aj obývacej miestnosti.

V prípade, že bývate v menšom byte, nemusíte zúfať. Na trhu je dostatok menších vitrín, ktoré vám rady poslúžia aj ako barové skrinky, či odkladací priestor na jedálenské súpravy, alebo vaše knižné cennosti.

Keďže sú vitríny tým kusom nábytku, ktorý sa obvykle používa často, je potrebné pri ich výbere myslieť na kvalitný materiál. Povrch drevotrieskových vitrín sa vám častým používaním môže ľahko poškodiť, popraskať, alebo poškriabať. Riziko poškodenia znížite kúpou drevenej vitríny z masívu, ktorú môžete jednoducho ošetrovať prípravkami určenými priamo na masívne drevo.

Drevené vitríny z masívu sa v dnešnej dobe vyrábajú vo viacerých prevedeniach tak, aby ulahodili aj tým najnáročnejším požiadavkám každého zákazníka.

Pre milovníkov dobového nábytku, antiky a koloniálneho štýlu sú ideálne drevené rustikálne vitríny. Pri ich kúpe sa nemusíte obávať problémom s prípadným sťahovaním a premiestňovaním. Rustikálne vitríny z masívu sú ľahko zmontovateľné, aj následne odmontovateľné, pričom pri správnej manipulácii s nimi nedôjde k žiadnym poškodeniam.

Borovicové vitríny s mliečnym alebo čírym sklom majú významnú schopnosť presvetliť a opticky rozšíriť aj menší priestor a zároveň v sebe ukryť všetko potrebné.

Podobne sú na tom aj moderné vitríny, ktoré sa vyrábajú najčastejšie z brezového masívu. Ten im dodáva dôležitú pevnosť a tvrdosť, čo výrazne predlžuje ich celkovú životnosť. V interiéri pôsobia moderné vitríny elegantne a luxusne, a vďaka širokej škále farebnosti, ich možno zakomponovať skutočne do každého priestoru.

Kvalitné drevo ošetrené prírodnými ekolakmi vyzdvihuje viditeľnosť štruktúry svojho dreva na výnimočné pozitívum, ktoré vo vašom bývaní spôsobí príjemné pocity návratu k prírode a dokonale podčiarkne teplo domova.

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok