You Are Here: Home » Biela technika » Vstavaný sporák

Vstavaný sporák

Vstavaný sporák

 

Ako si vybrať dobrý sporák?

 

Do každej kuchyne patrí samozrejme aj sporák. Ak zvažujete kúpu nového sporáka, musíte zvážiť niekoľko možností jeho prevedenia, či jeho dizajnu. Nastáva mnoho otázok – vybrať si plynový? Elektrický? Alebo kombinovaný? Voľne stojaci, alebo zabudovaný? Postačí len varná doska a rúra na pečenie sa bude riešiť samostatne?

 

Tak plynový, alebo elektrický?

Oba tieto sporáky sú dobré a majú svoje výhody a nevýhody. Pri elektrickom sporáku sa na varenie využíva elektrická energia. V súčasnosti poznáme tri základné typy elektrických sporákov a to sporáky s liatinovými platňami, sklokeramickými doskami a indukčnými doskami. Sporák s liatinou platňou je najlacnejší, ale má vysokú spotrebu, pretože platniam trvá dlhú dobu, pokiaľ sa rozohrejú. U sporákov so sklokeramickou doskou to je iné, platne sa zahrajú už vo veľmi krátkom čase. Trhy ponúkajú rôzne sporáky so sklokeramickou doskou, ktoré možno ovládať mechanicky, alebo tie modernejšie – dotykovo. Sporáky s indukčnou varnou doskou sú okamžite pripravené na používanie, a vďaka indukcii teplo vzniká len v prieme hrnca, čím sa minimalizujú straty energie.

Plynový sporákje na rozdiel od elektrického sporáka lacnejší a aj celkové náklady na prevádzku plynového sporáka sú nižšie. Pri týchto typoch sporákov možno teplo dobre regulovať a vlastne nevzniká ani žiadne zbytkové teplo.

 

Skvelou možnosťou je vybrať si kombinovaný sporák. Tieto sporáky sú veľmi obľúbené a spájajú v sebe výhody oboch typov sporákov. Plynové horáky v kombinácií s elektrickou rúrou sú skvelou možnosťou do Vašej kuchyne.

 

Voľne stojaci, alebo zabudovaný?

Voľne stojace sporáky majú svoje výhody – sú lacnejšie, ich ponuka je široká, inštalácia jednoduchá. Sú ešte stále veľmi obľúbené a bežne používane. Ale ak chcete niečo viac, ak chcete aby Vaša kuchyňa pôsobila ucelene a moderne, vyberte si zabudovateľný sporák.

 

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok