You Are Here: Home » Nábytok » Luxusný Nábytok » Ako si vybrať sedaciu súpravu ?

Ako si vybrať sedaciu súpravu ?

Ako si vybrať sedaciu súpravu ?

Ako si vybrať sedaciu súpravu

Odporúčame bezpečný nákup SEDAČKY SK , SEDAČKY CZ

Uvažujete aj vy nad zmenou vašej starej sedacej súpravy a tú vašu vysnívanú ste našli na internetovej stránke? Vidíte tam parametre a údaje, ktoré vám nič nehovoria a neviete teda ako si svoju vysnívanú sedačku kúpiť, keď si nemôžete ani vyskúšať? V tomto krátkom článku vám priblížime jednotlivé pojmi a parametre, ktoré vám výber sedačky uľahčia.Pri sedačkách sa používajú základné materiály ako PUR pena, HR pena a bonellová pružina. To všetko sa nachádza na LTD doske, vlnovcových pružinách poprípade aj čalúnických pásoch.

Sedačka s úložným boxom a posteľou

Sedačka s úložným boxom a posteľou – LTD doska

Sedacia súprava, ktorého základ tvorí drevotrieska, môže už na prvý pohľad zaujať zákazníka svojou nízku cenou. Samozrejme je to zahrnuté vo svojej kvalite, pretože práve tieto sedačky sú tuhšie a majú menšiu životnosť. Tieto sedačky skôr odporúčame do detských izieb. Predsa len deti majú nižšiu váhu a preto nápor na sedačku nebude až taký veľký.

Vlnovcová pružina

Sedačky s vlnovcovou pružinou sú mäkšie a disponujú väčším komfortom a majú dlhú životnosť. Nachádzajú sa v ráme sedačky, pod ktorého sedákom sú priečne natiahnuté pružiny.  Práve tá, do vlnovky tvarovaná pružina, dobre vplýva na pružnosť a súčasne aj na mäkkosť sedačky. Sedačky s vlnovcovou pružinou patria medzi najkvalitnejšie.

Čalunícke pásy

Strednú cestu v čalúnenom nábytku predstavujú práve tieto pásy. Tie vedia skĺbiť kvalitu a výhodnú cenu. Oproti LTD doske majú vyššiu životnosť. Aj tomto prípade, tak ako pri vlnovcových pružinách, sedačku tvorí rám, na ktorom sú poprepletané čalunícke pásy

Výplň sedáku môže tvoriť:

PUR pena

Polyuretánová pena alebo v skratke PUR pena je základný materiál, ktorým sú sedáky vypĺňané. Samotná pena môže mať rôznu tuhosť čiže si môžete vybrať od veľmi tuhých až po mäkké. Označuje sa písmenom T a príslušným číslom, ktoré určuje tuhosť PUR peny. V Praxi platí, že čím väčšie číslo nasleduje za T tým je pena tuhšia a teda aj viac odolnejšia. Neodporúčame vám sedačky ktoré majú PUR penu s označením nižším ako T20. Táto pena disponuje nižšou životnosťou a teda aj jej úžitkové vlastnosti sa môžu rýchlo znížiť.

HR PUR

HR PUR pena oproti klasickej PUR pene disponuje vyššou tuhosťou, kvalitou a teda aj dlhšou životnosťou. Vo všeobecnosti platí, že sedačky HR peny sú považované za stredne tuhé. Vylepšené vlastnosti tejto peny sú zahrnuté vo vyššej cene.

Bonellova pružina

Bonell predstavuje základný typ pružiny, ktorý je používaný pri sedačkách. Disponujú vyššou tuhosťou oproti PUR pene a majú aj vyššiu životnosť. Mnohokrát sa pri sedačkách využíva špeciálna vrstva ( kovová doska poprípade kovová rohož ), ktorá bráni aby sa pružina časom pretlačila do sedáku. Pri týchto sedačkách sa nemusíte obávať, že pružiny budú viditeľné, alebo že ich budete cítiť pri sedení . Kombinácia podkladu a výplne vo finálnej verzií ovplyvňuje tuhosť samotného sedenia. Teda ak budete mať sedačku s pásmi, na ktorých bude PUR pena dostanete sedačku s mäkkým sedením. Ale ak podklad sedačky si vyberiete LTD dosku v kombinácií s PUR penou výsledkom bude sedačka s veľmi tuhým sedením. Pri výbere sedačky je tiež veľmi dôležité si dôkladne premerať priestor a samozrejme už v tomto procese uvažovať nad typom sedačky. Či chcete sedačky 3+2+1 alebo rohové sedačky.

Sedačky 3+2+1

Rohová sedacia súprava MIREK

Rohová sedacia súprava MIREK

Do tejto skupiny patria trojsedáky, dvojsedáky a kreslá. Ideálne je, že sa môžu využiť jednotlivé diely alebo kompletné zostavy. Súpravy sú viac priestorovo náročné, ale naopak ich veľkou výhodou je, že ich môžete rozložiť podľa svojich predstáv.

Rohové sedačky

Tieto sedačky sú veľmi praktickým riešením veľkých aj malých priestorov. V malom priestore poskytujú oveľa viac miest na sedenie. Veľká sedačka vo veľkom priestore zase pôsobí moderne a luxusne. V mnohých prípadoch rohové sedačky disponujú aj úložným priestorom alebo možnosťou rozloženia na posteľ. Máte tak viac verzií nábytku v jednom. Pri rohových sedačkách je často problém vybrať správny roh. Ten si volíte podľa modelového obrázka z pozície ako sa na sedačku pozeráte. Teda ak je na obrázku roh vľavo vyberáte sedačku s ľavým rohom a opačne.

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok