You Are Here: Home » Záhradný nábytok » Záhradná technika

Záhradná technika

Záhradná technika

Záhradná technika

Záhrada môže mať niekoľko prívlastkov. Či už je to rajská záhrada, tajomná záhrada alebo práve tá vaša. Pri slove záhrada si zaručene každý predstaví vkusne upravený zelený trávnik s množstvom rôznofarebných kvetov. Zaručene si každý z nás predstaví oázu pokoja priamo v pohodlí svojho domova. Avšak na to aby vaša záhrada bola skutočnou oázou vyžaduje si to množstvo práce. Tak ako všetko aj záhrada si vyžaduje svoju opateru, lásku a trpezlivosť. Samotné práce v záhradách zvyknú byť pomerne náročné a to nie len fyzicky, ale aj časovo.

Práca v záhrade obyčajným náradím je pomerne náročne nie len na kĺby, ale aj na fyzickú kondíciu.

Záhradná technika však dokáže uľahčiť takmer každú prácu vo vašej záhrade a rovnako aj dokáže ušetriť čas, ktorý je v dnešnej dobe veľmi drahocenný. Záhradná technika ponúka širokú škálu strojov a zariadení, ktoré vám zaručene zjednodušia namáhavú prácu a súčasne príjemní celkový pobyt v záhrade. Pre elegantne zastrihnutý trávnik si môžete vybrať zo skutočne rôznych druhov kosačiek. Na výber máte kosačky so zberným košom, alebo bez zberného koša. Rovnako nájdete kosačky benzínové alebo elektrické. Veľmi obľúbené sú aj záhradné traktory, ktoré vám uľahčia kosenie veľkých plôch a naopak pre úpravu a údržbu malých trávnatých plôch vám trh ponúka strunovú kosačku, ktorú tak isto nájdete v benzínovom alebo elektrickom prevedení. Pre milovníkov okrasných drevín a stromčekov sú na trhu krovinorezy, reťazové píly a skutočne široká škála plotových nožníc. Uvedené produkty záhradnej techniky vám umožnia zmeniť vzhľad vašej záhrady podľa vašich predstáv. Je koniec dlhým a únavným hodinám práce vo vašej záhrade. Zmeňte prácu v záhrade na oddychu a využite záhradnú techniku, ktorá je tu pre vás.

Doprajte svojej záhrade zmenu a sebe zaslúžený relax. Záhradná technika vďaka širokej škále produktov vie ako túto zmenu zrealizovať.

Záhradné náradie je pre každého  záhradkára či chatára dôležitou výbavou . So silnými vetvami stromov  si ľahko poradia nožnice alebo klasické záhradné nožnice. Prácu s pôdou nám uľahčia lopaty, rýle, vidly a záhradné hrable, na drevo je dobré  si zaobstarať kvalitnú pílu a sekeru.

Záhradné náradie je jedno z mnohých nástrojov, ktoré používajú záhradkári  a poľnohospodári je vyrobené pre poľnohospodárstvo a záhradníctvo. Záhradné náradie môže byť tiež ručné a elektrické náradie. Ručné náradie stále používajú záhradkári väčšinou v domácich podmienkach – rýle, záhradné motyky, vidly, záhradné vidlice, záhradné hrable a pluhu. Najskôr nástroje boli vyrobené z dreva, pazúrika a kosti. Až neskôr sa začalo používať oceľ a meď  .

Priemyselné  spracovanie kovov umožnilo výrobu rezných nástrojov, vrátane záhradníckych  nožníc. Prvé elektrické náradie,  obľúbené u záhradkárov bola kosačka na trávu.  široké spektrum náradia – strunové kosačky, závlahové postrekovače, prevzdušňovačove trávnika, motorové píly a mini-traktory nám uľahčujú každodennú prácu v domácnosti aj záhrade  .

Záhradná kosačka na trávu je stroj, ktorý používa otočný kotúč alebo čepele, za účelom skrátenia trávy, resp. prispôsobenie jej výšky našej predstave .  Kosačiek poznáme viacej druhom je len na nás pre ktorý sa rozhodneme dôležitý je účel na ktorý je potrebujeme používať . Môžeme si vybrať napríklad – Elektrické rotačné kosačky, Benzínové rotačné kosačky, Vretenové kosačky, Strunové kosačky.

Záhradná kosačka

Záhradná kosačka

Ak je naša záhrada veľká je potrebné sa zamýšľať aj nad výkonom kosačky, a veľmi praktické je kúpa kosačky so zberaním košom . Potom ja naša práca menej náročná na hrabanie. V priestoroch medzí stromčekmi používame strunovú kosačku . Či už si vyberáme záhradnú kosačku benzínovú alebo elektrickú nezabudnite na kvalitný výrobok

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok