You Are Here: Home » Záhradný nábytok » Záhradné sedenie

Záhradné sedenie

Záhradné sedenie

Trendový ratanový záhradný nábytok na terasu aj do záhrady

 

Ako vo všetkých oblastiach, tak aj v oblasti interiérového a exteriérového nábytku každoročne prichádzajú do módy nové trendy. Menia sa tvary nábytku, povrchová úprava, materiál, či štýl. Výnimkou nie je ani exteriérový nábytok, alebo tzv. záhradný nábytok, ktorého primárnym účelom je zútulniť našu záhradu a spraviť ju „obývateľnou“.

V súčasnosti sa dostávajú do popredia najmä záhradné sedenia zhotovené z ratanových prútov. Ratanový záhradný nábytok je vhodný nie len na záhradu, ale aj na terasu, alebo k bazénu. Dokonca sa s ním stretávame nielen v exteriéroch, ale aj v interiéroch. A možno aj kvôli tejto jeho flexibilnosti si získal priaznivcov po celom svete.

Ratanový nábytok sa vyrába z umelého, alebo prírodného ratanu. Možno si teraz poviete: „Tak ja nechcem na svojej záhrade žiadnu umelinu.“ Ale pozor, u ratanového nábytku to môže byť na prospech. Pretože umelý ratan nielenže vyzerá ako ten prírodný, ale je tiež odolnejší, vydrží dlhšie a nábytok z neho vyrobený je krásny, trendový a dodá Vašej záhrade moderný vzhľad.

Z ratanu je možné vyrobiť všetky kusy záhradného nábytku vrátane jedálenského setu – stola a stoličiek. Stoly a stoličky sú samozrejme doplnené aj o súčasti z iných materiálov, stolová doska je napríklad zo skla, alebo masívu. U stoličiek často vídame masívne podrúčky, alebo nohy stoličiek. Ak chcete svoju záhradu oživiť, nevyberajte si klasický záhradný nábytok. Stavte na to, čo je trendy a zaobstarajte si ratanové záhradné sedačky, kreslá, alebo lehátka. Veľmi in sú v súčasnosti hojdacie, alebo závesné ratanové kreslá, ktoré poskytujú dokonalé pohodlie.

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok