You Are Here: Home » Záhradný nábytok » Záhradný nábytok

Záhradný nábytok

Záhradný nábytok

Záhradný nábytok – aký materiál?

 Zvoliť správny záhradný nábytok je dilemou mnohých majiteľov záhrad. Asi najdôležitejšou otázkou je to, z akého materiálu by mal byť záhradný nábytok vyrobený.

Musí byť totiž dostatočne pevný na to, aby nepodľahol silnému vetru. Jeho povrchová úprava musí byť na 100% odolná voči rannej rose, hmle, búrlivému dažďu aj snehovým vločkám.

Váš záhradný nábytok nesmú prekvapiť ani ostré slnečné lúče, pod ktorými by mohol vyblednúť a musí byť pripravený aj na pokusy zvedavých zvieratiek, ktoré k vám z času na čas zavítajú na návštevu.

Záhradný nábytok by mal odolávať aj plesniam, škrabancom, nárazom, neposedným hosťom, či šibalským deťom.

Musí byť pevný, ťažký a robustný, aby ho len tak ľahko nemohlo nič vyvrátiť, zároveň dostatočne bezpečný, praktický a samozrejme nezabúdajme ani na jeho estetickú stránku.

Všetky tieto atribúty ideálneho záhradného nábytku spĺňa záhradný nábytok vyrobený z dreveného masívu.

Najkvalitnejším drevom vhodným práve na výrobu nábytku do záhrady je bukový, smrekový a dubový masív.

Smrek, buk a dub sa totiž vyznačujú jedinečnou kvalitou a pevnosťou, ktoré sa po správnej úprave a spracovaní menia na nábytok dokonale vhodný do exteriérnych podmienok.

Záhradný nábytok z masívu tak dostanete vo všakových podobách – od záhradných kresiel, hojdacích sietí, detských ihrísk, masívnych lavíc a samozrejme aj mohutných jedálenských stolov.

Hodujte štýlovo a bezpečne vďaka kvalitnému drevenému záhradnému nábytku s maximálnou životnosťou, ktorý svojou ekologickou stránkou neurazí ani okolitú prírodu a zároveň vám umožní dlhodobý pôžitok a potešenie bez ďalších finančných investícií.

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok