You Are Here: Home » Spálňa a obývačka » Manželské postele » Zdravá posteľ – Zdravý spánok

Zdravá posteľ – Zdravý spánok

Zdravá posteľ – Zdravý spánok

Vyberáme stabilnú a zdravú posteľ

Posteľ je miestom, na ktorom strávime približne tretinu nášho života. Aj preto by sme si mali dopriať naozaj kvalitné lôžko s maximálnou pohodlnosťou. Súčasná ponuka trhu s nábytkom je však obrovská, a preto často nevieme, ktorú z množstva postelí si kúpiť. Prinášame vám niekoľko tipov, podľa ktorých je vhodné vyberať postele.

Dostatočne pevná konštrukcia postele

I keď väčšinu z nás zaujíma najmä vzhľad postele, ten je pre komfort, jej zdravotnú nezávadnosť a životnosť prakticky bezpredmetný. Nemožno však naň úplne zabúdať. Vráťme sa ale k uvedeným vlastnostiam. Na pohodlie na posteli výrazne vplýva stabilita jej konštrukcie. Tá musí byť dostatočne pevná, aby zvládla uniesť váhu matraca, roštu a samozrejme aj vášho tela. Dbajte preto na to, aby jednotlivé dosky tvoriace rám mali výšku aspoň 18 cm a hrúbku aspoň 2 centimetre. Samozrejme, tieto parametre neplatia pre kovové postele, ale pre postele z masívu či drevotriesky.

Masívne postele – zdravý variant lôžka

Ak porovnáme posledné dva typy postelí, masívne postele sú vo všeobecnosti stabilnejšie, keďže materiál je celistvý a zároveň sa z nich časom neuvoľňujú žiadne agresívne chemikálie používané aj pri výrobe drevotriesky. Masívne postele sú preto ideálne pre všetkých, ktorí si chcú dopriať maximálne zdravý spánok či ľudí trpiacich rozličnými alergiami. Zdravé a ekologicky šetrné postele bez použitia škodlivých chemikálií pri výrobe môžete nájsť aj na stránke Postele.sk.

Silné spojovacie prvky

Okrem základného materiálu stabilitu postele výrazne ovplyvňujú aj spojovacie prvky. Ak sú dostatočne pevné, posteľ nevŕzga a zvláda aj väčšie zaťaženie. Je ideálne, ak sú spoje vyhotovené z kombinácie typických kolíkových kotviacich prvkov a kvalitného kovania, ktoré je možné kedykoľvek jednoducho dotiahnuť.

Pozor na riziká pri úložných priestoroch

Ak do svojej spálne potrebujete posteľ s úložným priestorom, dajte si na jej výbere naozaj záležať. Tento priestor musí byť totiž neustále odvetrávaný, inak sa v ňom vytvoria podmienky na množenie húb, plesní a vznik tzv. zatuchnutia. Aj preto kupujte len také postele s úložnými miestami, ktoré stoja na nožičkách. Tie zabezpečia neustály prívoz vzduchu aj zospodu, vďaka čomu sa nemusíte obávať žiadnych choroboplodných zárodkov vo vašej posteli.

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok